TENIS STOŁOWY W ZS NR 2 – PODSUMOWANIE SEZONU

Pod koniec października bieżącego roku szkolnego rozpoczął się sezon tenisa stołowego.

Najpierw do walki przystąpiła męska i żeńska reprezentacja szkoły, prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego Macieja Franczaka. W Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym nasi chłopcy w składzie W. Kofel, G. Salamon, K. Mularczyk i K. Łakomy zajęli 3 miejsce natomiast dziewczęta już drugi rok z rzędu wywalczyły mistrzostwo pokonując ZS Nr 1 aż 4:0! Julita Szczęsna, Aleksandra Kapała, Wiktoria Woźniak i Paulina Roszak nie dały rywalkom żadnych szans i uzyskały awans do Mistrzostw Południowej Wielkopolski. Te odbyły się 18 listopada w Kaliszu. Uczestniczyło w nich 7 mistrzów powiatowych z rejonu kaliskiego. Po bardzo zaciętych meczach, dziewczyny stanęły przed decydującą batalią o wejście do finału, niestety o włos przegrały z drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego, w stosunku 3: 4 zajmując ostatecznie dobre 4 miejsce. Liczymy na to, że zdobyte doświadczenia pomogą nam stanąć na podium w przyszłym roku. Po emocjach związanych z reprezentowaniem szkoły przyszedł czas na III edycję SZKOLNEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO. Jak zawsze obowiązywała formuła OPEN tzn. udział w mistrzostwach mógł wziąć każdy pracownik, uczeń i nauczyciel naszej szkoły. Do zawodów zgłosiło się 26 zawodników (w tym 7 nauczycieli), którzy przez blisko 4 miesiące rywalizowali ze sobą w dwóch 13 osobowych grupach. W decydującej fazie pucharowej wystąpiło 16 zawodników, z których do wielkiego finału (4 marca) awans uzyskali: Wojciech Kofel z 3b LO (reprezentant naszej szkolnej kadry) i Maciej Franczak (nauczyciel wychowania fizycznego).
Po niezwykle zaciętym meczu finałowym zwyciężył Maciej Franczak pokonując Wojtka Kofla w stosunku 3:2.
Wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w IV edycji zapraszamy już w październiku 2016 roku.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny