"Wieczorek hiszpański" w Zespole Szkół Nr 2.

Na początku marca w naszej szkole odbył się „Wieczorek hiszpański”.

Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele i wicedyrektor naszej szkoły oraz zaproszeni przez organizatora goście, m.in. uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie oraz inne osoby, którym nauka języka hiszpańskiego jest szczególnie bliska.
W magicznej atmosferze, w świetle świec i reflektorów odbijających hiszpańskie barwy wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc w rozmaitych konkursach dotyczących kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi nagrodami. Oprócz konkursów o kulturze odbył się też konkurs kulinarny na najlepszą potrawę pochodzącą z kraju, w którym mówi sie po hiszpańsku. Konkurs wygrała Klaudia Kaczmarczyk z klasy III b LO, która przygotowała wenezuelskie arepy (rodzaj bułki z mąki kukurydzianej z różnorodnym nadzieniem). Na wyróżnienie zasłużyła też meksykańska zupa ugotowana przez Adriana Szwarca, ucznia klasy Ib LO.
Podczas trwania wieczorku można było wsłuchiwać się w rytmy hiszpańskiej i latynoamerykańskiej muzyki, wypić kawę lub herbatę, zjeść coś słodkiego albo skusić się na hiszpańską mandarynkę.
Jednym z ważniejszych punktów wieczoru było rozstrzygnięcie konkursu językowo-geograficznego pt. „El Mundo Hispano” – na najciekawszą prezentację dotyczącą kraju hiszpańskojęzycznego. Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy Ib LO – Ilona Domagała i Aleksandra Kapała, które przygotowały ciekawą prezentację na temat Meksyku. Drugie miejsce przypadło też uczennicy klasy I b – Katarzynie Urbaniak (prezentacja o Argentynie) oraz III miejsce uczennicom klasy II b – Anecie Ignor i Paulinie Szczepańskiej (prezentacja o Peru).
Wieczorek hiszpański przybliżył uczestnikom kulturę krajów hiszpańskojęzycznych, biorąc w nim udział każdy z pewnością dowiedział się czegoś ciekawego, a krajem, o którym można było dowiedzieć się najwięcej była Kolumbia. Gościem specjalnym był rodowity Kolumbijczyk Luis Miguel Cerchiaro Barros, który opowiedział o swojej ojczyźnie oraz przygotował ciekawą prezentację.
Organizatorem i pomysłodawcą wieczorku była Marta Gaszewska – nauczyciel języka hiszpańskiego. W przygotowaniach imprezy najbardziej pomogli: Malwina Kraśnicka (nauczyciel języka angielskiego), Adrian Szwarc (uczeń klasy Ib), Hanna Liebner (uczennica klasy 2b), Luis Cerchiaro Barros i Aura (rodzina P. Marty). Tym osobom i innym, które pomogły w jakikolwiek sposób w przygotowaniach i wszystkim uczestnikom wieczorku organizator bardzo dziękuje.

Opracowanie: Marta Gaszewska