Ogólny      2020-10-24 00:00:00

Zajęcia zdalne od 26.10. - 29.11.2020 r.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 października 2020 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
zarządzam w Zespole Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie:

1) Zawieszenie do odwołania wszystkich zajęć stacjonarnych w systemie hybrydowym.
Po odwołaniu tego zawieszenia obowiązywać będzie Tydzień B.

2) Zajęcia w systemie zdalnym prowadzone będą wg dotychczasowego planu, w którym uczestniczą wszyscy uczniowie.

3) W okresie od 24 października do 8 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.
Zawieszone zostają także praktyki w Warsztatach Szkolnych

4) Nauczanie indywidualne na czas nauczania zdalnego jest zawieszone. Uczniów z nauczaniem indywidualnym obowiązuje plan stacjonarny i łączą się z całą klasą.

5) W przypadkach absencji nauczyciela, klasę obowiązuje plan zastępczy publikowany na edupage.

6) Każda lekcja rozpoczyna się zgodnie z planem stacjonarnym.

7) Nauczyciel ze względów bhp, ma prawo zakończyć lekcję po 30 minutach.

8) Nauczyciel prowadzi zajęcia na wybranej przez siebie platformie ZOOM, TEAMS, DISCORD, SKYPE, MESSENGER itp.

9) Miejsce zdalnego prowadzenia zajęć wraz z linkiem do lekcji będzie publikowane w terminarzu klasowym.

10) W lekcji uczniowie uczestniczą poprzez przeglądarkę internetową lub odpowiednią aplikację, wykorzystując laptop, komputer lub telefon komórkowy.

11) Uczeń zobowiązany jest do aktywnego uczestnictwa w zajęciach z włączonym mikrofonem, kamerą internetową i odpowiadać na pytania nauczyciela.

12) Z przyczyn technicznych i po uzgodnieniu z nauczycielem, dopuszcza się na zajęciach włączanie kamery w momencie wypowiadania się lub na żądanie nauczyciela.

13) Nieobecność na zajęciach - usprawiedliwienia od rodzica przyjmuje wychowawca.

14) Brak kamery lub inny problem techniczny – usprawiedliwienia od rodzica przyjmuje nauczyciel prowadzący lekcje.

15) W przypadku nieobecności uczeń ma obowiązek sprawdzić, co było na zajęciach w zadaniu domowym (tak jak w przypadku nauczania hybrydowego) i samodzielnie zapoznać się z realizowanym materiałem.

Ziemisław Szmaj

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny