Ogólny      2019-12-11 08:16:12

„EuroWeek – Szkoła Liderów”

W dniach 6 – 12 XII 2019 odbył się specjalistyczny obóz szkoleniowy „EuroWeek – Szkoła Liderów”. Z naszej szkoły pojechało 18 uczestników i 2 opiekunów. Zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku wczasowym Aleksander w Długopolu-Zdrój. Zajęcia odbywały się praktycznie przez cały dzień z przerwami na posiłki. Wolontariusze - trochę starsi od uczestników szybko nawiązali z nimi kontakt i zajęcia przebiegały bardzo pracowicie z wielkim zaangażowaniem ze strony uczestników. Poruszane były bardzo różne sprawy związane ze współczesnym światem – ksenofobia, tolerancja i wzajemna akceptacja, wojna, różnice socjalno-kulturowe. Poznaliśmy zwyczaje i kulturę  takich krajów jak Wietnam, Azerbejdżan, Kolumbia, Meksyk, Indonezja, Filipiny.

Głównym wydarzeniem były krótkie przedstawienia w formie teatru na takie tematy jak : wojna, legalizacja marihuany, tolerancja, teorie zależne i niezależne, konsekwencje wyboru liceum czy technikum. Nasi uczestnicy współpracowali z młodzieżą z liceum w Głubczycach i mieli dzięki temu okazję by się bliżej poznać. Po zakończeniu przedstawień wolontariusz, który podsunął ten pomysł stwierdził, że miał duże obawy czy to się uda. Widać było wielkie zadowolenie i radość, że się udało.

Oczywiście wszystko odbywało się w języku angielskim.

Był też czas na relaks (codzienne tańce do godz. 22, spacery w wolnym czasie, gry edukacyjne).

Dziękuję wszystkim uczestnikom, spisaliście się znakomicie.

Tadeusz Łukasik

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny