Ogólny      2019-10-16 21:40:19

Dzień Edukacji Narodowej inny niż dotychczas

Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. Aby uczcić ten dzień młodzież wraz z opiekunami przygotowała apel, na którym nie zabrakło życzeń, podziękowań i wyrazów wdzięczności za codzienną pracę. Była to również doskonała okazja, aby do grona uczniów przyjąć pierwszoklasistów oraz podsumować ubiegłoroczne praktyki zagraniczne. Na apelu gościliśmy Starostę i Wicestarostę Powiatu ostrzeszowskiego, przedstawicieli Rady Rodziców oraz przedsiębiorców współpracujących ze szkołą.

Po części oficjalnej młodzież wraz z nauczycielami i gośćmi przeniosła się na Dzień Pyra, gdzie wspólnie biesiadowaliśmy przy ognisku i próbowaliśmy rozmaitych potraw z ziemniaków, wsłuchując się w dynamiczne utwory zespołu The FoomiX. Była także możliwość zaprezentowania swoich zdolności w konkursie kulinarnym oraz konkurencjach sprawnościowych. Uczestnicy wszystkich konkursów, które odbywały się w tym dniu na terenie szkoły otrzymali dyplomy i nagrody.

Okazało się, że Dzień Edukacji Narodowej może być dniem radosnym, aż miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze zarówno nauczycieli, jak i uczniów.