Projekt UE      2019-06-17 22:55:10

Wakacyjne PŁATNE STAŻE ZAWODOWE dla uczniów naszej szkoły

70 uczniów naszej szkoły spędzi część wakacji na płatnych stażach zawodowych realizowanych w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza”.

Ponad 30 pracodawców z województwa wielkopolskiego zdecydowało się przyjąć młodych mechatroników, logistyków i kucharzy do swoich firm, aby podzielić się z nimi wiedzą i doświadczeniem, pokazać park technologiczny i rzeczywiste warunki pracy.

Wymiar stażu to 160 godzin (4 tygodnie), za które uczniowie otrzymają stypendium stażowe w wysokości 1500 zł. Dla niektórych będą to pierwsze pieniądze zarobione w wybranym zawodzie.

Do głównych korzyści ucznia z realizacji płatnych staży w przedsiębiorstwach należą:
• ułatwione rozpoczęcie kariery zawodowej po zakończeniu nauki w szkole,
• możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia i lepszego dopasowania do lokalnego rynku pracy,
• sprawdzenie swoich kwalifikacji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy,
• pogłębienie i zdobycie nowej wiedzy, umiejętności, kompetencji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy,
• nawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą i możliwość zainicjowania dalszej współpracy, mającej na celu zatrudnienie ucznia,
• udokumentowany przebieg realizacji stażu to możliwość wykazania dodatkowego doświadczenia w dokumentach rekrutacyjnych, np. cv.

Wszystkim stażystom życzymy owocnej pracy!!!smile