Ogólny      2018-09-26 10:41:38

Wyjazd naszych artystów do Kalisza.Sukces!

24 września grupa humanistów i artystów - jak zwykle mocna w naszej szkole - wybrała się na Rejonowy Przegląd Monodramów do kaliskiego III LO im. Mikołaja Kopernika. Najpierw podziwialiśmy piękną  inscenizację historyczną, którą przygotował szkolny teatr, ale prawdziwe emocje przeżyliśmy dopiero podczas występów konkursowych naszych reprezentantek. W potyczkach najlepszych aktorów w regionie wystąpiły Agnieszka Myszkowska II LO i Ania Matysik III TE. Obie pokazały pogodne, ciepło przyjęte spektale i zostały laureatkami turnieju. Gratulacje dla Ani za zdobycie III miejsca i brawa dla debiutującej Agnieszki za cenne wyróżnienie. Dziewczyny zaprezentowały na scenie talent, który z pewnością będzie mogła - już niedługo - podziwiać także "fumowska" publiczność.  Za oprawę techniczną odpowiadała Ola Matysik, która świetnie poradziała sobie ze wszystkimi zadaniami dźwiękowo - efektowymi. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym uda się zrealizować projekt "Farma monodramu" ,w ramach którego powstaną nowe, ciekawe prezentacje. Przypominamy, że od paździenika rozpoczyna działalność grupa teatralna "Na wynos", która zawsze jest otwarta na nowe wyzwania i pomysły. Z pewnością większość naszych uczniów wie, że w tym roku mamy w liceum klasę humanityczno - artystyczną, która mocno rozwija skrzydła. Obserwujcie pilnie ich poczynania. Zespóły teatralne pracują pod opieką p. Witolda Pelki.

Opracowanie: Witold Pelka