Ogólny      2018-02-08 16:21:31

Spotkanie z Piotrem Strzeżyszem

W czwartek 1 lutego Szkolny Klub Europejski zorganizował w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem Piotrem Strzeżyszem.

Mężczyzna od wielu lat zwiedza świat na swoim rowerze, przejechał kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Z zapałem opowiadał o swoich przygodach, o poznanych językach, kulturach i ludziach. Z uczniami podzielił się wieloma zabawnymi historiami i bogatą fotorelacją. Na swoim życiowym koncie ma kilka książek, w tym ‘Powidoki’, a także plan na napisanie następnej. Obieżyświat wspomniał także o swojej przyszłej całorocznej podróży do Azji. Uczniowie słuchali jego opowieści z zainteresowaniem i życzyli mu kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że odbędzie się więcej takich pouczających i interesujących spotkań.

Opracowanie: Jacek Hałas