Ogólny      2017-01-12 00:00:00

XI edycja  Konkursu  Wiedzy o Antyku

W dniu 15.12.2016. w Zespole Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko- Norweskiej w Ostrzeszowie odbyła się XI edycja Konkursu Wiedzy o Antyku.

Organizatorem był Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Udział w niej wzięło 7 uczniów z klasy 2 B LO (profil turystyczno- europejski) . Konkurs był bardzo trudny i polegał na udzieleniu odpowiedzi na 12 pytań zamkniętych(część mitologiczna -50 pkt) i na 11 pytań zamkniętych(część historyczna-50 pkt). Najlepszy uczestnik konkursu Amelia Dolata uzyskała wynik 50 punktów(czyli 50 %) , co jak na ta skalę trudności jest wynikiem bardzo dobrym . O tym kto znajdzie się w drugim etapie konkursu, do którego przechodzi tylko 25 licealistów w skali kraju, dowiemy się do dnia 10 stycznia 2017, z listy zakwalifikowanych uczniów ogłoszonej na stronie Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wszystkim uczestnikom życzę kwalifikacji do następnego etapu.

Opracowanie: Robert Hyla