Ogólny      2016-03-04 20:49:07

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących. W Zespole Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej obchodziliśmy również Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji wśród uczniów zostały przeprowadzone konkurencje łączące się tematycznie z tym świętem. Uczniowie przygotowali plakaty przekazujące ideę święta oraz wzięli udział w teście określającym ich znajomość języka ojczystego a także poprawność posługiwania się nim. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło 40 uczniów Zespołu Szkół nr 2.W kategorii najlepszy plakat zwyciężyli: Paulina Roszak i Julita Szczęsna, Maciej Łopata z klasy 2 TL oraz Natalia Nowak, Sylwia Mazurek, Daria Rachuta z klasy 1TRZ, natomiast „Mistrzami Języka Polskiego” okazały się panie: Amelia Dolata z klasy 1b liceum ogólnokształcącego, Patrycja Hurna z klasy 2TL, Paulina Bajer z klasy 2b liceum ogólnokształcącego. Wyróżnieni uczniowie oprócz dyplomów i gratulacji, które wręczył im pan dyrektor Witold Jakubczyk, otrzymali również nagrody, które ufundowali:

• 1.Fabryka Mebli UNIMEBEL pana Jana Muchy,
  • 2.Przedsiębiorstwo Chemii Gospodarczej „Pollena” Ostrzeszów,
  • 3.Ostrzeszowskie Centrum Kultury,
  • 4.Księgarnia „Pegaz” pana Grzegorza Janiszewskiego,
  • 5.Basen „Oceanik” w Ostrzeszowie.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji święta, a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Opracowanie: Beata Stajszczyk