Ogólny      2022-01-05 00:00:00

Zespół Szkół nr 2 uczestniczy w projekcie współpracy Erasmus+ Cyber4Schools.

W ramach projektu zostanie stworzona gra cybernetyczna na platformie internetowej, łącząca materiały szkoleniowe i szkolenia, w tym kursy internetowe, w celu tworzenia i rozwijania wiedzy użytkowników na temat cyberbezpieczeństwa, umożliwiającej im korzystanie z usług internetowych i świata IT bardziej bezpiecznym na co dzień, co stało się szczególnie istotne w kontekście pandemii COVID-19.
20.09.21 partnerzy projektu spotkali się w Gimnazjum Pelgulinna, aby omówić scenariusz gry z zespołem projektowym i uczniami. Najlepszym wyborem był „Szpiedzy w szkole”, który mógłby przypominać przygody z 007.
W projekcie biorą udział TalTech - Tallinn University of Technology (TalTech) , Pelgulinna Gümnaasium z Estonii, the Institute for Security and Safety (ISS), ASM Research Solutions Strategy z Polski, Zespół Szkół nr 2 w Ostrzeszowie z Polski oraz GMBH z Niemiec.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny